Evenimente

Asociaţia Caritas Catolica Oradea are plăcerea de a vă invita la inaugurarea oficială a proiectului “Centru Rezidenţial de Îngrijire Socială Sfânta Elisabeta” – detalii aici

Ceremonia de inaugurare şi de binecuvântare se va desfăşura după programul următor – detalii aici

• Lansarea oficială a proiectului. Obiectivele şi principalele activităţi ale proiectului, prezentarea echipei de management a proiectului.
  • Conferinţă de presă la sediul Asociaţiei Caritas Catolica cu invitaţi atât reprezentanţii mass mediei locale cât şi cele regionale.
  • Comunicate de presă către mass-media şi va avea atribuţia de a închiria spaţiul necesar conferinţei de presă şi a echipamentelor multimedia (proiector, ecran proiector, calculator) şi tehnice (microfoane, staţie amplificare, etc.) necesare desfăşurării în condiţii optime a conferinţei de presă.
  • Machetă de presă cu anunţul lansării proiectului în cel mai vândut ziar regional;

Conferinţa de presă va avea loc în sala de protocol a clădirii proaspăt inaugurate. Se va prezenta proiectul finalizat în prezenţa mass-mediei şi a echipei de management. Invitaţii vor primi o mapă de prezentare. La finalul conferinţei de presă se va dezveli de către beneficiarul proiectului placa permanentă explicativă, conform dispoziţiilor Programului Operaţional Regional.

În cadrul conferinţei de presă va avea loc lansarea oficială a proiectului de către beneficiar în prezenţa mass-media şi a echipei de management a proiectului. În cadrul conferinţei de presă se prezintă echipa de management, obiectivele, oportunitatea, necesitatea proiectului, precum şi potenţialii beneficiari ai proiectului. Invitaţii vor primi o mapă de prezentare a proiectului ce va conţine un pliant, o broşură cu toate datele necesare publicităţii şi informării proiectului.